Narozeninový pochod – tradiční první hospoda v roce. 16. 2. 2019


Jako každý rok v únoru, setkáváme se na narozeninové akci našeho kamaráda, parašutisty, skálolezce a celkového excentristy Aldy Černého. Toto jest nám podnikati již asi 17 let, kdy tento oslavil 40 a nechtěl nic slavit jinak, než pochodem z Věžné do Dolních Louček. V cíli že pak zaplatí tolik piv, kolik je mu roků. Od té doby se toho účastnilo obrovské množství nejrůznějších postav, od zcela neoutdorových, až po vyložené trapery. Taky je to pokaždé jiné. Někdy úplná dávačka a jindy očistec. Podle podmínek a počasí.

Letošní ročník patřil k těm pohodovým a velmi hojně obsazeným. Šli s námi i skálolezci a dokonce i noví účastníci, které se o akci dozvěděli ústním podáním krátce před akcí. Ve věžné nás vystoupilo asi 15, někteří ve věku, že skoro při prvním ročníku ještě nebyli na světě. První část připomínala sprint a v první občerstvovačce – prodejně Jednoty ve Stříteži – jsme byli hned. Dál to šlo podobně a do Trenckovy rokle jsme taky skoro doběhli. Tam už začal ON mít připomínky, že je to letos nějak moc bez komplikací a že by se s tím mělo něco udělat. Kdo ho známe jsme věděli, že nám pohoda do cíle nevydrží. A skutečně. Kousek před Skryjemi spustil nářek, že to teď bude moc do kopce a tedy že je třeba přebrodit řeku. No, rozumnější se na to vybodli, ale bylo dost těch co se k takové ptákovině nechali zlákat. Tak jsme přecházeli řeku se slušným proudem, do řeky a z řeky šli bosí po ledě a ON byl rád. Naštěstí se nikomu nic nestalo a dostali jsme se v pořádku na druhou občerstvovačku do Skryjí, kde byla náhodou otevřená hospoda. Pak už to mohlo jít normálně, ale na konci Skryjí na nás číhal kamarád Jirka Lepka a obtěžkal nás flaškou kořalky, kterou jsme jako měli nějak udolat. Před Horními Loučkami ON začal být mrzutý z monotonního tempa a tři z nás s ním museli do cíle běžet. No tak máme aspoň splněnou kardio aktivitu.

Konec dobrý, všechno dobré. V Sokolovně měli výbornou polívku a řízek, přejela se na nás ještě podívat krásná Olga, která se na celý pochod ještě necítila. A v půl osmé pak vlakem zpět do Brna. Jestli to tak půjde dál, budeme muset do Trenckovy rokle dát ještě dodatkovou tabulku o Čerňochovi.

T.K.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *