Žižlavice nad Blanskem, 1. 6. 2019


Plocha: M (Mazáci)

Hospoda: Černohorská pivnice Písečná, Blansko

Plocha na Žižlavicích už nás provokovala hezky dlouho.  Už byla skočená jedním parašutistou v rámci průzkumu, při návratu z provozu z Bořitova. Je to taková louka u hájovny na náhorní plošině nad Blanskem a také nad hlubokým kaňonem, který vede podél řeky Punkvy k jeskyním Moravského krasu.. A nad tím vším se vyklesává po seskoku. No, kondenzovaná romantika.

Plocha je to  travnatá, rovná, docela velká, ale bez záloh. Moc nám nefoukalo, tak nebylo vysazení tak náročné. Letěli jsme čtyři, takže jak Rothschildi po dvou v Brigošovi. Po té dlouhé pauze, kterou způsobilo počasí na jaře, byl přelet přes Bílovické kopce jak zájezd první třídou all inclusive. Povozili jsme se nad tou parádou dole a přistáli ke kříži, který nám, jako ostatně skoro vždycky, připravil náš LZ Marshal Romana „zvěrolékařka“ Martínková. Zdeněk Čuma letěl na padáku, který doufejme nad sebou už často neuvidí – měl nový záložák a nechal si ho na zkoušku zabalit jako hlavní. Zafungoval na 100% a přivezl ho na místo, jen přistání bylo nezvyklé.

Po přistání už jsme se vydali vycházkou k černohorské pivnici, kde jsme to všechno trochu zkapalnili a převyprávěli si zase nějaké ty historky po cestě.

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/gtg48JQfgX1j7Np37

Přesná poloha plochy zde:  https://mapy.cz/s/3sVns

 

 

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *