Rudice v Moravském krasu, 28. září 2018


Letošní závěr letní sezony vyšel parádně. Celkem náš Brigadýr startoval pětkrát, z toho jednou z Tuřan a potom už z dráhy v Jedovnicích. Tu jsme letos pro naše účely objevili a je to na ní lepší, než v Kotvrdovicích. Nikoho tam nerušíme a z Rudice se tam dojede za 8 minut autem,. Vzdušnou čarou je od Rudice 3 kilometry.

Počasí vyšlo jako málo kdy. Modro a teplo. Na zemi bylo 20°C. Průzračné dálky, prostě krásný odchod léta. Na to, že nám chybělo hodně stabilních paraospodářů se sešlo hodně lidí ve vzduchu a ještě víc na zemi. Dokonce jsme měli návštěvu z Austrálie, se kterou přijel David Sláma. Všichni přistáli v pořádku na pole za Rudicí. Na zemi skoro nefoukalo, i tak se ale hodilo, že je to pole tak velké. 🙂

V orientačním běhu zvítězil opět Jirka Kutil. Trochu ho mrzelo, že nikdo nevypadal na skutečného soupeře, tak běžel i se svým malým potomkem na břiše. I tak to dal za 31 minut, což byl skoro poloviční čas, než nejbližší konkurenti. Nejpopulárnější byla kategorie HDR – rodinné týmy s dětmi.

Děkujeme všem, co se zasloužili o organizaci – zvěrolékařka Romana ošéfovala doskokovou plochu, pilot Radek Nekuda krásně lítal, Eda Hofmann zapůjčil kontroly, mapař Karel Truhlář poskytl data s úplně čerstvou mapou, kterou ještě dokresluje a manželé Fikarovi nakonec posbírali všechny kontroly z lesa. Takže – ať to příští rok vyjde podobně.

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *