Lažany, 3. září 2016


Plocha: F
Hospoda: Stánek na hřišti,

Sokolové z Lažan nás požádali o seskok na dětský den, u příležitosti konce prázdnin. Plocha to nebyla jednoduchá, celé fotbalové hřiště je zavřené mezi vysokými stromy a svahem. Je otevřené jen z jižní strany. Navíc kolem standardního, travnatého hřiště nejsou prakticky okraje a z jedné strany zasahují stromy nad plochu. Za dobrého počasí se plocha skočit dá, ale byl to námět spíš na přesnosťové Para Foily. Honza Krs by si na tom jistě smlsnul. Naštěstí jsou kolem velké a dobré záložní plochy.

Nakonec jsme letěli v sestavě Honza Teplý, Zdeněk Čuma a Tonda Karásek. Richard Fiala nás dovezl nad plochu přesně na čas a naletěl nám ideálně do vysazení. První přistával Honza Teplý, ale nevyšel mu nálet do finále a rozhodl se raději přistání otočit a přistát po větru na pole vedle. Za to si zaslouží uznání, že situaci takto rychle a dobře vyhodnotil a šel raději do bezpečí, než do neúměrného rizika. Jeho Jedei 120 je taky přesný opak toho Foilu. Dalším dvěma to vyšlo docela ideálně. Foukalo mírně a od jihu, takže jsme sice museli najíždět kousek nad stromy, ale zase jsme proti sobě neměli turbulenci.

Na zemi pak vše bezvadný. Místní nám otevřeli jejich pípy a grily a bylo s podivem, kolik se jim podařilo dostat na akci atrakcí pro děcka. Hned po nás tam předváděl své skoky akrobat na motorce, kouzelník triky, děti se vozily na čtyřkolkách a kdo ví, co ještě. Akorát jsem nechal doma kamery, takže záběry ze vzduchu, bohužel, nemáme. Sypu si popel.

T.K.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *