Morkůvky 20. srpna 2016 – kočovný parašutismus.


Na tuhle akci nás pozval náš vysazovací pilot, Richard Fiala. Morkůvky jsou jeho budoucí rodná obec, dále je to rodiště hrdiny bitvy o Británii – generála Františka Peřiny a navíc tam zrovna byly hody.

Celé to byla trochu logistická perla, protože v kraji probíhalo řada para akcí – provoz v Prostějově, letecký den v Boršicích u Kunovic, provoz v Kroměříži a kdo ví, co ještě. Navíc byla řada parašutistů mimo ČR, doba dovolených. Tak bylo těžké i sehnat řídicího.

Nakonec se k nám přidal Honza Krs, který naši akci odřídil i přes to, že měl celý den krutou hoňku a dojel na místo až na poslední chvíli. Za to mu patří velký dík!

Takže jsme odstartovali v sestavě Karásek, Kulhánek a Šaro z domovského letiště Brno – Tuřany ve stroji vedeném pilotem Borisem Lenertem. Cílem bylo letiště v Boršicích, kam jsme spadli hned z příletu pro pobavení diváků. Tam nás honili pořád balit a zase nahoru, abychom jako udělali dost seskoků, společně s výsadkou z Kunovic.

V pět hodin jsme se odlepili a nabrali kurz na Morkůvky. Chvilku jsme plochu hledali, ale nakonec jsme šťastně přistáli na fotbalové hřiště, kde nás čekalo skutečně hezké uvítání. Za chvilku přistála i druhá výsadka, kterou Boris nabral na nedalekém letišti Boršice. Paní hostinské z hospody Pod Novů horů jsme předali certifikát a pak už jsme se přesunovali od jedné atrakce ke druhé – košt luxusních vín a nakonec zábava na hodech

Tedy – velmi podařená akce.

Tady je, zatím, několik fotek. Pěkné jsou ty od Milana Létala, kde má tričko s logem na pozadí cílové plochy. Že mě to dřív taky nenapadlo!

 

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *