Dolní Loučky – 2. července 2016


DSC_0002

Plocha T-M, podle počasí, 220 x 160 metrů.

Do Louček jsme se již letos jednou chystali, když měl Jirka Lepka kulaté narozeniny. Ano, Lepka legenda. Tehdy nás zrušilo počasí, tak jsme Jirkovi jen snědli řízky.

Tentokrát už to vyšlo, sešly se dvě výsadky, jedna letěla z Tuřan a druhá z Medlánek. Celé Brno jsme přeletěli skoro po zemi (na naše poměry), protože už začal hustý, dovolenkový provoz na Tuřanech. Počasí nebylo jednoduché – foukalo sice spolehlivě v limitu, ale nad zvlněným terénem se tvořila silná turbulence. Takže plocha nakonec takové tmavší M. Při pohledu na dýmovnici bylo jasné, že směr větru při přistání bude loterie. Vysazení cca 1.5km proti větru nad lomem a lesy, krásné výhledy na Tišnov, Předklášteří a Loučky, včetně známého železničního viaduktu. Přiblížení na plochu bylo trochu divočejší, jak jsme klesli pod úroveň okolních kopců, chytli jsme občas nějaký ten kopanec a na přistání bylo třeba opatrnosti.

Ale všichni jsme přistáli nakonec dobře. Jak se zde opět ukázalo, je skákání zábava pro všechny věkové kategorie. Tentokrát byl věkový rozsah šesti zúčastněných parašutistů 15 – 70 let. Jirkovi připravili místní krásné uvítání, včetně wellcome drinku. No a Jirka nás pak všechny ukázkově pohostil u něj na zahradě. Takže nakonec krásné odpoledne!

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *