Babice nad Svitavou 21. května 2016


DCIM105DRIFT

Plocha: T

Hospoda: Obecní hospoda v Babicích, výborné útočiště výletníků. Daleko od plochy, ale bezvadná. Pak „Farinka“ v Adamově, slušná lidovka.

Krásné, uvolněné, nedělní odpoledne. V Babicích je velká a snadná plocha, kam jsme několikrát seskočili. Naposledy ale v roce 2013 na podzim. Zpravidla seskok spojíme s vycházkou do Adamova přes Alexandrovu rozhlednu a povídáním o všem možném. Také je to příležitost vytáhnout známé, kteří si to takto mohou užít s námi. Protože je tato plocha naprosto nezáludná a bezpečná a obrovská, může na ni seskočit skoro každý.

Tentokrát se sešly dvě výsadky, jedna letěla z Brna (Olaf, Lepka a Pepa Pokorný) a druhá z Kotvrdovic (Tonda, Lojza Tichý a Olda Kulhánek), které jsou od cíle pouhých 10km vzdušnou čarou. Vezl nás, po delší době, Boris Lenert a vypadalo to, že si Brigadýra zase užívá. Moravský Kras se předváděl v celé své jarní kráse – na nebi pár bílých obláčků a na zemi od nich nakreslené stíny. Vítr 2-3m/s, perfektní pro snadné vysazení i přistání. Pole se žlutou řepkou, v okolí Jedovnic na loukách a polích narýsované závrty obkroužené traktorem. Tedy – skoro na zkažení vkusu. Z Kotvrdovic jsme letěli přes Rudici, Bukovinku a Křtiny.

Nad Babicemi nádherný sestup s dohledností stovek kilometrů. Pálavské vrchy jako na dlani. Všichni přistáli výborně. Dík patří i pyrotechnikovi Honzovi, který si udělal pauzičku ve učení během zkouškového období a vytyčil nám plochu.

Po návštěvě nově zrekonstruované obecní hospody v Babicích jsme se vydali vycházkou na Alexandrovu rozhlednu nad Adamovem a odtud kolem památníku lesníků do Adamova. Původně jsme chtěli skončit na nádraží, kde je hospoda „Na výhybce“, místními nazývaná „Veksl“, ale po cestě jsme se dozvěděli, že je tato zavřená a tedy nám pozměněný plán trasy postavil do cesty zrekonstruovanou „Farinku“, hned na začátku Adamova.

Takže suma sumárum, krásný seskok i vycházka. Kdo tam nebyl, o hodně přišel. Takže za rok snad znovu.

Záznam trasy

Ve fotkách je i mapka s vyznačenou trasou. Kdo by se v tom chtěl nimrat do hloubky a vyzvětšovat si, kudy jsme letěli a šli, stáhněte si zde dva soubory GPX. Stačí, když je myší přetáhnete na mapu stránce mapy.cz a trasa se vám vykreslí.

  

Fotky

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *