Horní Lhota u Blanska – 8. května 2016


Plocha: T

Hospoda: lidová až poetická, Černá Hora 10°, 12°

Hospoda U Kaštánka v Horní Lhotě u Blanska bývala častým cílem vzdušných výprav z Brna v dobách, kdy ještě fungovalo letiště na Slatině a v hangáru parkovala Andula OK-GIC s typickými moravskými motivy na trupu. Tehdy nás tam vyskakovala plná výsadka, jednou dokonce i tandemy – tehdy to bylo normálně povolené. Ale lítali jsme tam i Cessnou z Vyškova a Brigadýrem. A s Parahospodama jsme tam vlastně ještě nebyli tak, abychom z toho měli záznam a dokumentaci.

Plocha ve Lhotě je velká a bezpečná, nicméně je mírně do svahu a tak je třeba s tím počítat. Pokud fouká ze svahu dolů, může to i překvapit a přistání je pak o trošku rychlejší a prudší. Tentokrát foukal přesně takový vítr a v poledne byl ještě hodně silný,m ale kolem čtvrté zeslabil na 2-3m/s, tak se Brigadýr vedený Richardem Fialou odlepil z Tuřan a za 15 minut vysypal nad Blanskem první tři parašutisty. Pak nabral ještě další dvě výsadky v blízkém Bořitově. Pepa Pokorný se svým psem zajišťoval plochu, tentokrát se kouře hodily, protože směr větru se měnil v rozmezí 90°. A udělal taky fotky ze země, takže sem máme hned co dát.

V hospodě jsme tak mohli inaugurovat dva čerstvé parahospodáře – Honzu Kleibla a Oldu Zbírala juniora. Ten je, ve svých 16ti letech vlastně nejmladším ze sestavy.


 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *