Český Krumlov, 13. 8. 2023


Plocha: T+  GPS: 48.8094281N, 14.3090556E ; https://mapy.cz/s/megaketuda

Říkali jsme si, že bychom mohli jednou za rok spadnout do opravdu exotické lokality. Jen pro tu kochačku a že se jako dostaneme nad místa, kam bychom normálně na padáku nepáchli. Pokud nám paměť sahá, tak v minulosti jsme byli nad hradem Veveří a přistávali jsme u minaretu v Lednici. Koutkem oka jsme ještě zahlédli Pernštejn, když jsme skákali do Sejřku.

Na letošek jsme našli Český Krumlov. Při pohledu na leteckou fotku na nás koukala trapně jednoduchá plocha (promiň Aldo), která sousedí se zámeckou zahradou a je přímo nad meandrem Vltavy, který dělá Krumlov Krumlovem.

Původně jsme chtěli letět Brigadýrem z Hosína a využít nějaké blízké odrazové letiště. Ale ty byly buď nepoužitelné, nebo to tam nešlo z organizačních důvodů. A taky se nás nakonec sešlo celých 20!! Takže jsme využili AN-2 z Hosína, která se otáčeli hned dvakrát. Takový zájem jsme nečekali. Byli tam ortodoxní přesnosťáři na Foilech i brusiči na malých žehličkách. Překvapení nastalo hned ráno, kdy jsme našli na ploše místo trávy nějakou lebedu, ale nakonec se v ní dalo chodit i trochu poběhnout. Let z Hosína byl jak podle pravítka a pilot nám mistrně naletěl plochu hned z příletu. Vypadli jsme každá výsadka na dva nálety a skoro všichni se na tu plochu i vešli. Naštěstí jsme v zámecké zahradě nezničili žádnou kulisu. Krumlov byl jak z pohádky!!. Po přistání jsme prošli zákmkem a všechno zkapalnili v hospodě Krumlovský mlýn. Jako – vyšlo to parádně!!!

Teď co takového se dá ještě vymyslet příště?

 

 

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *