Hrad Veveří – Junácká Louka, pátek, 31. července 2020.


Na této ploše jsme byli podruhé. Není to úplně snadné zařídit, protože se jedná o chráněnou lokalitu. Hlavně tam roste hořec křížnatý, modřenec chocholatý, divizna jižní rakouská, kostřava walliská, pamětník rolní, písečnice douškolistá, smělek štíhlý, rožec nízký, dřín jarní, hloh obecný, hloh velkoplodý a jako by to nestačilo,  mezi tím vším ještě poletuje krutihlav obecný. Naštěstí nám s povolením pomohla paní Myslivcová z krajského úřadu a tak jsme získali povolení do takového safari spadnout.

Účast byla tentokrát mimořádná, náš stroj se tam otáčel 5x a přijeli parašutisté opravdu z velké dálky. Jeseník, Brandýs nad Labem, Slušovice… A navíc, samotní reprezentanti z ČR v CRW. To jsou ti blázni co dělají to, co se učí v základním výcviku, že se nesmí.  Když se mají na padáku srazit, tak neuhnou každý doprava, ale schválně do sebe naráží, sedají si na padáky, zaklesnutí na tom letí a ještě se jim to líbí. V padákovém servisu mají asi množstevní slevu.

Bylo termické počasí, louka byla vysmažená a voda kolem zase studená. Tak to občas i trochu nakoplo. Scenérie krásné a to CRWčkaři nám nad hradem vystřihli parádní downplane, to je taková figura, při které na otevřených padácích letí dolů rychle skoro jak ve volném pádu. Pozemní zabezpečení fungovalo 1A, Janička s Martinou obsluhovaly dvě místa s dýmovničkami, abychom jako viděli i ty  případné střihy větru a Lojza Tichý kmital s plechovkama piva, aby se každý seskok hned potvrdil. 

Po přistání odchod na parník, co je na elektriku a ten nás dovezl cik cak ke hrázi. Náš pilot Richard mezi tím stihl uklidit stroj do maštale a přijet nám naproti. Vše jsme zodpovědně završili v hospodě Teepee Music Restaurant, kde zrovna frčela retro dýza. Takže – seskok jen pro nás a pěknej. 

Všecky fotky hier

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *