Skok do neznáma 7. 5. 2022


V sobotu, 7. května jsme možná spustili hlavní akci roku, nazvanou pracovně “Skok do neznáma”. Nakonec ten název i zůstal. 

Celé to bylo o tom, že kromě dvou organizátorů a pilota nikdo nebude vědět, kam se vlastně letí. Místo bylo hodně atraktivní – louka vedle minaretu v zámeckém parku v Lednici. Díky paní kastelánce paní Holáskové jsme získali laskavé svolení s přistáním na louku, kam se normálně nesmí chodit. Jak jsme ale zjistili – řízený ošlap jest přípustný.

Den před akcí to bylo ještě na zrušení, protože předpověď počasí se otočila o 180° a mělo se dát do deště. Odpoledne byla ale šance na zlepšení, což se naštěstí potvrdilo. 

První letadlo odstartovalo z Brna a vydalo se netradičně na jih. Když pod trupem letadla plynuly Hustopeče, bylo všem jasné, že tentokrát se neletí nikam k Blansku. 

Ostatní parašutisti a pozemní doprovod dostali QR kódy s lokalitou a vydali se, kam je jejich telefony vedly. A protože má každý trochu jinou appku a jiný názor na dálniční známku, jeli každý jinudy. 

Pozemní doprovod se prošel zámeckým parkem až nakonec, skákající dorazili na letiště Břeclav. 

Pak už to šlo ráz na ráz. Kyvadlová doprava k minaretu fungovala výborně, všichni přistáli dobře, pohled ny Lednici byl přímo úchvatný a pivonoši se překonávali. Stánek s pivem je hned u minaretu. 

Děcka se svezly lodí k zámku, ostatní tam došli a vše jsme završili na zahrádce u penzionu, kde jsme skončili až někdy ve dvě ráno. A po zemi nás přijel navštívit parašutista Malhotský, který si uvědomil, že je v neděli svátek matek a tak pohotově zařídil dárek.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *