Čarodky v Rudici, 30. 4. 2023


V sobotu, na čarodky, jsme otevřeli hospodskou sezonu a hned ve velkém stylu. Dvoumotorové letadlo, 15 padáků, výročí SDH v Rudici.

Hasiči z Rudice se na nás totiž nečekaně obrátili s tímto s tímto vzkazem:

Tento rok máme i135 let SDH a čarodky je klasický venkovsky mejdan s ohněm a vším co  k tomu patří. DJ hraje do 2 hodiny ranní a pochází z LKUO.
Okolnosti jako je třeba počasí mohou vše změnit, ale pokud by bylo vše ok, tak co byste na to řekli?

No tak tato výzva se nedala ignorovat. (DJ – myšleno někdo z rudických.) 

Ale neměli jsme z čeho seskočit. Většina malých letadel ještě zazimovaných. Chtěli jsme letět Andulou z Prostějova, ale ta nečekaně odlítla do Kolína. Ale – jak pravil Napoleon, císař Francie – situace se mění každým okamžikem. Den předem nám Jump-Tandem & SkyCentrum Prostějov vyšel vstříc tak daleko, že jsme letěli dvoumotorovým L410 „Turbolet“. No ale ještě v neděli ráno nás bylo pohromadě asi 8, ale řekli jsme si – ať nežerem, letíme a basta. Ale během dne se nabalilo tolik skoku a piva chtivých parašutistů, že nás seskočilo 15.

Přistávalo se na travnaté hřiště, blízko celého dění. Trochu se projevilo to jaro, jak jsou všichni ještě nevyskákaní a tak nás bylo poměrně dost. Takže někteří nakonec přistáli vedle hřiště, Ale raději tak a bezpečně.

Krásné scenérie, dlouhé stíny, kýčovité obrázky. S hasičema to byl takový večírek, že jsem při odjezdu do Blanska musel vzpomenout na zraněného admirála Nelsona v bitvě u Trafalgaru: „Ať mě mužstvo takhle nevidí!“

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *