Zaječí – víno Hycl, 6. 11. 2021


Plocha: Fotbalové hřiště v Zaječí.

Hospoda: vinný sklep u Hyclů tamtéž.  Pivo tentokrát žádné, ale vína spousta.

Poslední akcí roku 2021 byl výlet na jižní Moravu, v mnoha ohledech výjimečný. Předně tam nebylo žádné pivo. To se ale v těchto končinách dá čekat. Kdo ví, jestli ho tam nakonec nezakážou. Potom jsme neletěli brněnským strojem OK-NNG, když byl tento v opravě rozebrán. Dovezl nás tam soukromý L-60 Air Moravia, zrestaurovaný do zcela původního stavu, ještě s plochým šestiválcem Doris a krásnou, stříbrnou vrtulí Avia. Je s podivem, že si pilot a majitel Milan Sochor vezme na palubu takovou sebranku. A také jsme startovali z letiště Vyškov, odkud je to do Zaječí vzdušnou čarou celých 50 kilometrů.

Počasí ideální, pilot letěl jak podle pravítka a nalétl nám hřiště na první dobrou, jen s jednou finální zatáčkou, A to bez GPS, s mapou na koleně. Po výskoku jsme se kochali oparem nad novomlýnskými jezery a užili si přistání na snadnou a rovnou plochu. Na zemi pak uvítání sklenkou červeného. Další dvě výsadky pak odstartovaly z Velkých Pavlovic, což je co by kamenem dohodil (pokud dohodíte 4 kilometry).

Exkurze do vinařství a sklepa jak zážitková, tak i vzdělávací, debatní a stmelovací. Tak nikdy není dost pozdě poznat něco nového!

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *