Rudice v Moravském krasu 26. 9. 2021


Letos jsme zvolili termín trochu dřívější, než v minulosti. Vsadili jsme na stabilnější počasí a otevřené hospody. Taky jsme už byli natěšení po dvouleté pauze – loni se Rudice zrušila, když nám po volbách zavřeli všechny hospody.

Letos se sešlo 7 výsadek. Ne tak doslova – Honza Teplý a Honza Kleibl stačili ještě zabalit a dali to celé dvakrát.

Počasí bylo jak lať! Modro, vítr tak akorát a tak byl let nad Moravzkým krasem v době začínajícího podzimu opravdu parádní. Skočili si jak začátečníci s pár seskoky na lano, tak zkušení pardálové. Anička Slováková běhala s pivama přistávajícím parašutistům a tak ho dostal každý, kdo přistál aspoň trochu blízko ke kříži. Nejblíž byl asi Alda, který vyryl brázdu do hlíny půl metru pod oranžového ramene.

Po seskocích a nezbytné skupinové fotce už začal orientační běh. Startovalo se zase od hospody Tumperek. V kategorii chrtů zvítězil tradičně Jirka Kutil, v kategorii „hordy“ zvítězil tým tábora Sněžné, což pořadatele velmi potěšilo. Kategorii „Coury“ ovládl Milan Létal, kterého si budeme pamatovat a příště je v chrtech.

Díky všem za pomoc při organizaci. Piloti Martin Odvářka a Radek Nekuda nás krásně povozili z polního letiště Jedovnice, Eda Hofman napíchal kontroly do lesa a pak je i sklidil a autor mapy Karel Truhlář se přišel podívat, jak nám to jde. Škoda, že měl pokaženou kytaru a někteří z nás museli druhý den do práce. Takto jsme skončili trochu dřív, než obvykle. A se tady zase příští rok všichni ve zdraví sejdeme!

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *