Hrad Veveří – Junácká Louka, čtvrtek, 19. 7. 2018


Plocha: M      GPS: 49.2600492N, 16.4612858E

Akce:

Všechno vymyslel parašutista Slámič, který jest volnomyšlenkářem a má rád, když má seskok nějakou návaznost. Zároveň to byla plocha ještě neskočená, což si v okolí Brna zvláště ceníme.

Lokalita je to opravdu exotická, plocha je přírodní památka a chráněné území, neboť na ní roste hořec křížnatý. Vyřídit souhlas se seskokem trvalo dva měsíce ve správním řízení. Tímto velmi děkujeme úřadu JMK za vstřícnost a instrukce, kde ten hořec v lokalitě roste, abychom tam neťapali.

Louka je hned naproti hradu Veveří, obtéká ji přehrada a z jedné strany je kopec, kolem stromy. Za bezvětří by to byl snadný seskok, ale foukalo nám cca 5 m/s. nahoře až 10. Takže bylo nutné to dobře vysadit a dole počítat s nějakou to fackou od turbulence. Byli jsme na ploše 2 hodiny před startem otestovali to kouřem a jako že to půjde.

Všichni seskočili a přistáli zodpovědně, pilot Richard nás tam naházel v krátkém sledu. Sestup nad hradem paráda, prostě kýčovité obrázky na zkažení vkusu.

Po přistání jsme seběhli po turistické značce pod hrad, počkali na loď na jeli hezky cik-cak přes celou přehradu ke hrázi, kde už na nás čekal pilot. Uklidil letadlo do hangáru a než tam elektroparník dojel, byl v přístavišti.  Tak po dlouhé době jsme seskok zkapalnili všichni. Pršely historky a tak. A točili skvělého Rychtáře.

Celková trasa ZDE

Fotky zde, video bude brzo.

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *