Seskok k Máchovu památníku – 1. května 2018


Plocha: M

Na prvního máje se sluší přivítat jaro, probouzející se přírodu a vůbec oprášit ty zvyky, o kterých ten Mácha psal. Nad Olomučanami je jeho památník, ze kterého se na prvního máje stává skoro poutní místo – pokud zrovna neprší. Takže jsme pojali nápad, že spadneme na louku, která je na kraji lesa, a spojíme to s vycházkou. V minulých letech jsme takto přistávali do Babic a pěšky chodili přes Alexandrovu rozhlednu – tak to je alternativa. Vycházka je z kopce a má dohromady 5 km.

Plocha byla tak akorát M. Rovná, celkem velká, ale postupně se svažující. To by mohlo někoho překvapit, tak jsme jen teréní zlom označili žlutými krepáky. Zase takový nový prvek, bylo to krásně vidět. Ze dvou stran je plocha lemovaná dráty a stromy. Ale jinak krása.
Vysazení bylo nad neskutečně plastickou krajinou. Kousek odtud je Josefovské údolí – kaňon se zdvihem několik set metrů. Vír byl trochu proměnlivý, nakonec se přistávalo mezerou mezi stromy.
Po přistání jsme šli vycházkou k tomu Máchovi, kde proběhl důkaz lásky, když baby parašutistům otevřely plechovky s pivem. Jinak tam bylo narváno, tradiční procesí na prvního máje. A pak už vycházkou kolem studánky U Srnce do Adamova a pak vlakem do civilizace. Přijel se podívat i Pepa Novotný, který si v tento sváteční den na chvilku oddychnul od práce na zakázce pro naši letištní klubovnu a svezl se letadlem.

 

Mrkněte na mapy zde: https://mapy.cz/s/2zEd8