Češkovice – Panorama čarodky. 30. dubna 2018


Plocha: T-M. Nadmořská výška: 450m. (Tuřany +215m, Kotvrdovice -110m, Bořitov +70m) GPS: 49°22’40.438″N, 16°40’25.934″E

Letošní jaro je až nepřirozeně krásné a počasí se skoro naráz překlopilo ze zimy do tepla a sluníčka. Takže sezona nám začala a bylo třeba naše letadlo hned vytáhnout někam za humna, než si to počasí zase rozmyslí.
Každý rok je jedna z prvních akcí seskok na čarodky, většinou jsme ale někde v Brně, blízko letiště. Tentokrát jsme vytáhli paty – tedy raději křídla – do Blanska. U Panoramy na Češkovicích je plocha vhodná i pro méně zkušené a také se tam rýsovala dobrá zábava na Palavě s dvěma kapelami.
Na Panoramě naši aviatickou aktivitu uvítali, protože chystali také něco malého pro děti svých hostů a Honza Teplý se uvolil, že bude dělat čarodějnici na padáku. Jak jsem psal, že parašutista Kleibl byl loni čarodějnice vskutku hnusná, tak letos to Honza překonal. Letěl v paruce, strašném hábitu, jen ten špičatý klobouk mu za letu na hlavě nedržel. Ale úspěch to byl plný!
Jarní lety nad rozkvétající krajinou jsou vždycky parádní. A tentokrát jsme letěli až v podvečer – celý den foukalo. A tak to bylo o to malebnější. Světle zelené fleky v lesích, i ta žlutá řepka vypadala krásně.
Zábava na čarodkách byla lepší, než jsme mohli čekat. Prostě – parádní akce. Muzika, skvělé občerstvení a tak jsme tam nakonec vydrželi do půlnoci. Začíná to letos opravdu dobře!