Klepákův mlýn, 12. srpna 2015


Plocha M – „mazáci“

Neobvyklá až unikátní akce. Byli jsme požádáni, abychom seskočili pro děti v letním táboře Klepákův mlýn v Brandlíně u Dačic. Ano, to je až v jižních Čechách. A vzdušnou čarou, která je velmi teoretická, je to 100 kilometrů. Takhle daleko jsme ještě nebyli a taky to představuje obrovskou hromadu peněz za Brigadýra. Tak jsme se zeptali pilota Richarda, jestli by to viděl reálně a trochu jsme doufali, že nás pošle do háje. Toho to ale tak nadchlo, že hned začal propočítávat, kudy obletí zakázaný prostor u Náměště, kolik Brigoš sežere paliva, kde natankujeme, kdyby to bylo moc a tak. Nakonec jsme to vymysleli tak, že cestu rozdělíme na části, celkem si třikrát seskočíme a tak se ta cena za seskok nějak rozmělní. Plán tedy byl letět Brno – Křižanov – Brandlím – Troubsko – Brno.

Vše začalo hezky a za chvíli jsme přistávali v Křižanově. Na letišti bylo pusto, jen jedna postava se vynořila zpoza hangáru. Byl to legendární pilot „Korba“, kterého jsme neviděli hromadu let. Jen jsme zabalili, přihnala se bouřka a tak jsme proseděli dvě hodiny u Korby v jeho obydlí na letišti a mudrovali, jak se vůbec dostaneme domů, ne-li pak do jižních Čech. Na radaru byly srážky všude kolem a blesk švihnul do blízkého rybníka. Nakonec jsme využili krátké pauzy v dešti a zdrhli s letadlem do Jihlavy, kde nepršelo. Po informaci z cílové plochy, že tam neprší,  jsme skočili do stroje a za 20 minut jsme vyskakovali nad táborem. Plocha teda dobrá, ale vzduch hrozně termický a nakonec to taková dávačka nebyla. Richard zatím přistál v Dačicích a koukal na hodinky, že máme hrozné zpoždění. Jen jsme ukázali děckám jak se balí padák, nechali jsme se odvézt na to letiště, v igeliťáku smažáky na cestu a Richard startoval stroj už jak jsme běželi od auta. Do Brna musel letět oklikou, kvůli té Náměšti.

No, nakonec nás vysypal v Troubsku, kde jsme tedy seskoky potvrdili Poutníkem 12° a on přistál v Tuřanech na poslední chvíli, aby to stihnul před západem  slunce. Jeho ustaraný pohled na videu hovoří za vše. Takže, někdy ten seskok do cíle ještě není ta konečná výhra.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *