Vavřinec – Veselice, 28. srpna 2015


Plocha – T-M

Ve Veselici působí parta sportovců, kteří každý měsíc pořádají trošku extrémní závod – duatlon – který sestává ze dvou částí. První se každý měsíc mění, druhý je vždy výběh na místní rozhlednu. Říkají si spolek přátel kotržiny (kotržina – žert, vtip; šlacha, šlachovité maso).

Na konci prázdnin vymysleli jako první část slanění z rozhledny a přizvali širokou veřejnost. Protože se s nimi známe, rádi jsme tuto pěknou akci podpořili přistání, před rozhlednu na začátek akce. Přelet a seskok jsme si opravdu užili, byl nádherný konec léta a ta Veselice je umístěná v Moravském krasu. Vlastní plocha jednoduchá, jen byla schovaná na závětrné straně lesa a za kopcem. Na příletu nás vylekalo ultralehké letadlo, které se poflakovalo právě kolem plochy a Zdeněk Čuma, který prostor pod námi vždy bedlivě skenuje, na něj včas upozornil. Oni ti piloti UL někdy neví, co vlastně ten oranžový kříž znamená. Opakovali jsme kvůli němu nálet a pak už to bylo vše OK. Akce na rozhledně byla úžasná a atmosféra po ní taky. Na návsi točili Poličku 11, a po půlnoci nás do civilizace navrátila jedna běžkyně autem. Všichni jsme se shodli, že tahle partička má úžasný náboj a pokud by se vám chtělo s nimi zažít některou jejich akci, vyhledejte si zprávičky s logem splašeného kozla na stránkách aktualit Kola Novák. Novák:  http://kolanovak.cz/aktuality/

Ve Veselici jsme byli podruhé, minule jsme skákali na plochu dost obtížnou, takové géčko. Tam už naštěstí nasadili malé stromky.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *