Blansko – You Dream We Run, 10. června 2017


Na tuto plochu skáčeme již několik let. Probíhá zde benefiční akce You Dream We Run, která se snaží získat prostředky na pomoc postiženým dětem. Každý rok se na akci podílí řada účinkujících bez nároku na odměnu. Hlavní taháky z minulých let to byli Michal Hrůza, Michal David, O5 a Radeček a další. Ale kdo by byl spíš na Evu a Vaška – ti tam byli taky.

Běžci krouží ve štafetách po okruhu 24 hodin, tedy ve dne a v noci a střídají se na štafetovém kolíku. Letos naběhali celkem 32 tisíc okruhů. Celý smysl téhle akce je v tom, aby se vybralo co nejvíce peněz na uskutečnění nějakého snu postižených dětí. A jsou to sny nejrůznější – počítač, tříkolka, pohladit si delfína, nebo dosáhnout na rehabilitace, které nejsou pojišťovnou hrazené a které by daly šanci na lepší život.

Akci podporují nejrůznější organizace a spolky tím, že tvoří zdarma doprovodný program, který běžcům ukrátí čas na stadionu a taky přilákají diváky, kteří pak pustí nějakou tu korunu. My akci sponzorujeme tak, že tam seskočíme na vlastní náklady.

Letos se nás sešlo na seskok 6, ale seskočilo jen 5. Při organizování odletů z Brna a Bořitova udělal hlavní organizátor Tonda Karásek fatální chybu a odvezl omylem Davidovi Slámovi padák do Blanska a David pak neměl na čem vyskočit. Tak jel z Brna na plochu po zemi.

Trochu foukalo a tak bylo vysazení raději dál. Zase byl ten vítr ale dobře čitelný. Všichni přistáli vzorně a pořadatelé se nechali docela vidět s občerstvením. Dostali jsme i památeční potištěné kelímky a pivo nám do ruky vrazil pořadatěl ještě než stačil splasknout padák.

A pak jsme se vydali na okružní cestu na kolech po Moravském krasu. Tak až na ten renonc s padákem to byla pěkná sobota.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *