Dolní Dunajovice, 3. června 2017


Plocha: M; Hospoda: klubovna od fotbalistů a naražený sud.

Dolní Dunajovice jsou pro nás nová lokalita, sem jsme ještě nikdy neseskočili. Pozvalo nás sem sdružení rodičů, které pro své děti pořádalo dětský den a dozvědělo se o nás od známých, kteří nás viděli přistávat na loňské akci v Morkůvkách.

Na tuto stranu Brna moc nelétáme, většinu loňských seskoků jsme dali na severu, kolem Blanska. Tak jsme se těšil, že zase uvidíme něco nového.

Plocha vypadala, podle internetu, jako ideální a snadná, taková ta pohoda. Rovné a velké hřiště, žádné topoly kolem, jen ploty a na jedné straně dvě vyšší světla. K tomu ještě spousta záložních ploch kolem. Vzdálenost z Brna je trochu větší, cca 20 minut letu.

Na začátku července bývá hodně akcí najednou, samý dětský den. A letos to bylo stejně. Ve stejný čas probíhal dětský den i na letišti Medlánky, které nám poskytuje azyl pro naše čtvrteční provozy. Tedy bylo svatou povinností tam účinkovat a několikrát seskočit pro potěchu návštěvníků. Tak jsme si letadlo na 40 minut vypůjčili a odskočili k Novým Mlýnům.

Počasí ideální, skoro nefoukalo, jasno a teplo. Tak jsme vypadli hned z příletu, Radek nám přeletěl přes plochu naprosto přesně a nebylo třeba nic složitě korigovat. Přistání 1A, Ali si dal i takový malý swoop, přestože byl, jak říká, na té obrovské plachtě (Sabre 170). Však na tyhle akce to je docela dobrý brus.

Na zemi pak krásná akce pro děti. Na těchto malých obcích to většinou krásně funguje a lidi to dělají hlavně pro radost. Nikde bilboardy od sponzorů, nebo politických stran, zato dětí hodně a bylo vidět, že se jim povedla krásná sobota. Nás přivítali ukázkově. Pokud bude zase někdy možnost, rádi se tam vrátíme.

P.S.

Alda sice ty Chinaski moc nemusí, ale ta Pálava si o to přímo řekla 🙂

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *