Komárov – pálení čarodějnic – 30. dubna 2017


Plocha – M, hospoda – stánky a buřt.

Čarodky jsou tradiční námět na seskok do terénu někam, kde se něco na zemi děje a kde je potom u nějaká ta zábava. Dříve jsme byli ve Šlapanicích, Babicích nad Svitavou i tady v Komárově. Loni to krásně vyšlo a v hospodě „Terasa“ hrála muzika až do půlnoci. Taky máme dobré vztahy s městskou částí Brno – Jih a občas tam skočíme na nějaký ten dětský den, nebo tak.

Plocha je to zajímavá, taková akorát. Není to úplná nuda, ale taky ne zcela jasná dávačka. Při větru dovede potrápit. Ale je to uprostřed Brna a to je vždy zážitek.

Tentokrát jsme měli mimořádný provoz na Medlánkách, seskakovali tam, kromě sportovců, i čerstvě vycvičení záklaďáci a samo o sobě to byl docela zážitek. S námi tam provozovali i plachtaři svůj elementární výcvik a tak jsme se s nimi dělili o vzduch nad letištěm. Jakkoli to vypadalo složitě, neměli jsme žádný problém a všichni jsme se tam v pohodě vešli. Nebylo třeba ani čekat s výsadkami ve vzduchu, jen jsme na sebe dali vzájemně pozor. A vidět ty pády a vývrtky, co mají plachtaři v osnovách bylo také fajn.

Do Komárova jsme letěli rovnou z Medlánek, takže jsme ze vzduchu viděli Špilberk a Svoboďák jako na dlani. Trochu to drncalo, protože se odpoledne začínaly trhat bubliny ohřátého vzduchu od země a tam s tím měl pilot Radek trochu práci. Nicméně dovezl nás vzorně, jako vždy. U země to bylo ještě trochu silnější a tak nás ta termika každého trochu vyfackovala. Přistání všichni 1A, na zemi překvapil parašutista Kleibl kostýmem čarodějnice, která byla v jeho podání opravdu odporná. Jen ta dvě piva, co držel v rukách to trochu spravila.

No, pak jsme opekli buřta a šli pomalu domů, protože tentokrát se toho na zemi tak moc nedělo, ale bylo to i tak fajn odpoledne.

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *