Horní Lhota, zelený čtvrtek 2017 – první letošní parahospoda


Plocha: M, zelené, velikonoční pivo a hospoda U Kaštánka.

Před letošními Velikonoci ukázalo rozmarné, dubnové počasí svou vlídnější tvář a tak jsme narychlo zorganizovali první provoz na Medlánkách i první výlet naším strojem za hranice Brna. Brigadýr byl po roční povinné prohlídce, kde mu vyměnili chladič oleje a tak bylo také potřeba jej trochu vyzkoušet. Původně jsme chtěli odletět do Blanska na závěr provozu v Medlánkách, ale nestálé počasí nás donutilo udělat provoz o den dříve a první parahospodu oželet. Pak se ale objevila šance, že se ve čtvrtek večer přeci jen udělá okno, během kterého by to mohlo vyjít.

První výsadka, ve složení Olaf + Oldík Zbíralovi a Honza Teplý odletěli z Tuřan, druhá pak čekala na tradiční odrazové ploše v Bořitově v sestavě Zdeněk Čuma, Tonda Karásek a Jakub Svoboda. Čekal nás seskok do krajiny prakticky před západem slunce a to je vždycky krásný zážitek. Na letišti v Bořitově byl klid a ticho, taková ta podvečerní romantika. Radek Nekuda z příletu udělal jeden okruh, aby otestoval boční vítr a pak přistál na tři body, jako na palubu letadlové lodi. Po startu jsme se otočili kolem Černé Hory a pak přes Rájec, Karolín a lesy kolem Češkovic. Dost foukalo, takže vysazení bylo kilometr proti větru a ještě by to sneslo dál. Nahoře to bylo cca 7 m/s, ale dole už skoro nic. Všichni sedli bezvadně a mohli jsme se vydat procházkou do hospody na zelené pivo a chytré řeči. Tam to hučelo jak v úle, protože je to velmi vyhlášená lokalita a častý cíl vycházek.

Děkujeme i pozemní osádce Lojzovi, Renči a Romaně za vzornou součinnost. Na Lojzu nezbylo místo v letadle, tedy má při další akci přednost!

 

Záznam trasy z Bořitova je na Mayp.cz.

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *