Skočené hospody (a ostatní plochy) v roce 2016


Tak tu máme zase jaro. Firmy, kromě daňových přiznání, zhusta vydávají i výroční zprávy. My nemáme žádné peníze, natož pak účty a tak jsme toho prvního ušetřeni. Ale něco jako to druhé je tady. Zkusil jsem do jednoho videa nahustit všechno, co jsme loni poskočili a sám jsem se divil, kolik toho bylo. Vybral jsem tu nejdelší muziku a stejně jsem to všechno zkracoval asi pětkrát. Takže se tam každá akce jen tak mihne, ale máme je všechny pohromadě, jako rekapitulaci. Dodatečně děkuji všem, kteří se o o to všechno zasloužili organizačně i všem parašutistům. Zejména však Olafovi Zbíralovi. který většinu těchto provozů odřídil a hrdinně snášel celý rok tu permanentní frustraci, spojenou se zajišťování všeho, co je třeba zařídit, než letadlo vzlétne.

Tak ať je ta další sezona taky tak dobrá a ať na sebe upozorňujeme jen pozitivně.

Vzduch a pivo jsou naše moře!

T.K.

A tady je to všechno vypsané, jak to šlo popořadě.

5. 3. – Velký Javor. Seskok na nejvyšší horu Šumavy. (M-F) Přilepili jsme se ke krásné akci klatovských parašutistů a společnosti Pink Skyvan.

30. 4. – Komárov, pálení čarodějnic. (M) Seskok pro městskou část Brno v- Jih, kterou domluvil David Sláma. Krásná akce ve vzduchu i pak na zemi.

7. 5. – Rosice. (T) Hezký přelet přes brněnskou přehradu a hrad Veveří. Plocha gigantická a tak nevadil ani vítr.

8.5. – Horní Lhota (T-M) Veliká plocha u Blanska, hospoda U Kaštánka. Tady jsme inaugurovali dva nové hospodáře.

21.5. – Babice nad Svitavou. (T) Veliká plocha, vhodná pro každého. Jarní seskok spojený s vycházkou na Alexandrovu rozhlednu a do Adamova.

28. 5. – Jedovnice. (M) Louka u rybníka Olšovec. Průzkum terénu a zkouška nové lokality.

11. 6. – Blansko. (M) Seskok na dobročinnou akci You Dream We Run, která věnuje výtěžek na splnění snu postiženým dětem.

29.6. – Biotop Komárov (M – F) Další akce městské části Brno – Jih, tentokrát u biotopového koupaliště.

2.7. – Dolní Loučky. (M) Narozeniny legendárního parašutisty Jirky Lepky. Loučky jsou tradiční seskoková lokalita, na kterou jsme se vrátili po mnoha letech.

16. 8. Letonice (T-M) Akce pro letní tábor, kterou domluvil Honza Virec. Děkujeme Honzovi Krsovi za řízení provozu.

17. 8. Veselice (M) Závěr prázdnin ve vesnici v Moravském krasu, který každý rok pořádá spolek místních dobrodruhů.

20. 8. Morkůvky (M) Nová rodná ves našeho pilota Richarda Fialy. A taky certifikace hospody na hřišti. Nová lokalita. Díky moc Honzovi Krsovi za obětavé odřízení celého provozu.

8. 9. Skryje (F) Seskok pro místní ústav pro postižené. Hustá plocha, trochu teda maturita ze seskoků do terénu. Třezala hned po perfektním přistání zahlásil, že to tedy žádná zívačka nebyla.

11. 9. Mokrá Horákov (F) Regulérní propagačka na hřiště, dost utopené mezi kopci. Trochu obtížnější. Přiblížení k přistání tady žádnou chybu neodpustí.

18. 9. Češkovice – Panorama (T-M) Tradiční, pěkná a nezáludná plocha, hned u hotelu Panorama, s vyhřívaným bazénkem. Tedy, tentokrát trochu pro eskymáky.

23. 9. Rozhraní (F) Sraz motocyklů Ural. Utopená plocha, ale skoro ideální podmínky. Úžasná atmosféra.

15. 10. Rudice (T) Každoroční závěr sezony, spojený s orientačním během. Tady jako taky uděláme něco pro rodiny.

13. 11. Dolní Lhota (M) Touhle plochou zpravidla sezonu zahajujeme, tentokrát jsme ji zde zakončili. Bylo 5 výsadek, nahoře už i sněžilo. Ale moc povedené.

Zvonařka (M) Velká a snadná plocha uprostřed Brna. Skáčeme sem hlavně na čumendu a byli jsme tu během roku mockrát. Naposledy 29. prosince.

Ještě jsme seskočili na opravdu vypečené hřiště v Lažanech, to bylo jasné F. Nedochoval se nám ale záznam, tak v sestřihu není.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *