Zvonařka, 29. prosince 2016


Na konci roku se toho ve vzduchu moc neděje. Všeobecný zimní spánek. Nicméně, čas od času se najde někdo, kdo vyprovokuje pěknou akci, kdy se vytáhne stroj z maštale udělá se jeden zimní seskok.

Letos na konci roku avizoval Zdeněk Lhota mini provoz z Tuřan na Dvorska, spojený s oslavou Silvestra. Obětavě se vložil do organizace, i když sám nemohl do letadla kvůli zalehlým dutinám. O to větší je škoda, že celou akci zrušilo počasí a všichni museli zůstat na zemi – mlha jako zakletá. O kousek vedle bylo modro.

O několik dnů dříve, ve čtvrtek, spustil Honza Teplý zahřívací kolo se seskokem na Zvonařku. Sešli jsme se jen tři, ale seskok parádní. Zimní Brno jak na dlani, jen škoda, že nebyl sníh. Richard nás vyvezl až do 1500m. Na zemi bylo kolem nuly, v hladině potom přibližně -10°C. Tu chvilku se to dalo vydržet, ale na delší přelet by to nebylo. Docela štěstí, že nás řízení provozu nenechalo viset v luftě a mohli jsme hned do náletu. Všichni přistáli vzorně a vše jsme hezky završili u Davida Slámy doma. Olaf měl zrovna narozeniny, tak toho využil a papundeklovou cedulí poděkoval všem, co mu poslali gratulace na všech těch sítích. Tak v příštím roce nashle.

Tonda K.