Brno – Komárov 30. května 2015 2


Plocha: M

Hospoda: S1+ (stánek, přímo na ploše), pivo Radegast originál, v plastu.

Tentokrát nás požádala městská část Brno – Komárov o propagační seskok na otevření nového koupaliště s biotopem. Biotop znamená, že se pro čištění vody do koupaliště nepoužívají žádné chemikálie, ale voda se čistí přirozeně tak, jako v přírodě, a do koupaliště se vrací taková, jako by právě vytékala ze studánky.

Plocha to nebyla jednoduchá – celé koupaliště je uprostřed města, překážky všechny, co si dokážeme vymyslet, snad jen kromě vedení vysokého napětí. (https://mapy.cz/s/zSEi) Na druhé straně bylo kolem poměrně dost záložních ploch. Fotbalové a golfové hřiště a tak. Taky přílet na plochu byl v pohodě, nemuseli jsme se vyhýbat žádným topolům, jako tomu bývá u hřišť.  Na té akci bylo poměrně dost lidí a od rána se měnil vítr. Dýmovničky tedy nebyly pro parádu, ale opravdu se hodily. Před seskokem se ještě ještě přes Brno přehnala menší bouřka a na ploše vytvořila pěkné bažinky.

První výsadka – Olaf, Slámič a Honza Teplý – odstartovala na čas, ale řízení provozu z Tuřan nechalo našeho Brigadýra vyčkávat ve vzduchu skoro půl hodiny, protože se připravoval ke startu B 737. No, za tu dobu by byly na zemi výsadky obě. Po půl hodině kroužení nad Brnem u vysazených dveří už to lezlo těm prvním třem dost krkem a tak povolení k náletu skutečně uvítali a byli dole na ten šup. Druhá výsadka – Tonda a Olda Kulhánek už odletěla normálně a vypadla v pohodě hned z příletu.

Sestup nad Komárovem je skutečně zážitek. Když se jede autem po silnici, není ani poznat, kolik je tam zeleně a rekreačních ploch. Vítr foukal po délce plochy, všichni přistáli v pohodě a přesně. Na zemi pak byla docela pohoda. Muzika, atrakce pro děcka a nakonec vystoupení s akrobatů s ohněm a tak.

Jestli budete mít v létě volné odpoledne a nebudete vědět, co s ním, zkuste tam zajít.


Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 zamyšlení nad “Brno – Komárov 30. května 2015