Seskok na Rum 4 People – 13. 8. 2022


Na sobotu jsme byli požádáni, abychom přispěli na benefiční akci pro nemocné děti v Tatenici. Má takový zajímavý název – Rum 4 People! Celé to je proto, aby se vybraly peníze jako příspěvek pro rodiče, kteří se starají o děti, které neměly hned ze startu moc štěstí a trpí nějakou nepříjemnou nemocí. Nemají to nijak jednoduché, protože zdaleka ne všechno hradí zdravotní pojišťovny a zaslouží obrovské uznání za statečnost, se kterou se s takovou nepřízní osudu perou. 

Aeroklub Ústí nad Orlicí nám vyšel vstříc hodně daleko, když nám půjčil natankované letadlo i s pilotem v den, kdy u nich vůbec lítat nemělo. A to jsme ještě zjistili, že ten benzín, co měli v křídlech, byl poslední, který na letišti byl. 

Udělali jsme prvně dva cvičné seskoky na letišti – když už se letadlo táhlo z maštale – a potom už jsme letěli nad Tatenici. Pilot Martin Jiskra stoupal po cestě tak pěkně, že jsme nad cílem měli krásných 1400 m. a mohli jsme si i kousek upadnout. Druhá výsadka pak odstartovala z Moravské Třebové, odkud je to opravdu co by kamenem dohodil. 

Na zemi nás čekalo krásné přivítání, každý dostal pivo do ruky hned po přistání. A večer hrála skvělá kapela z České Třebové s podivným názvem “375 m.n.m.” Vydrželi jsme tam až do půlnoci a nevadil ani drobný déšť.  

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *