Zimní činnost – tradiční pochod Dolní Loučky – sobota, 13. února.


Je už zase po roce a před námi je tradiční pochod k uctění výročí toho, který již není mezi námi. Tedy skoro – nechal si totiž propadnout papíry a tak teď neskáče. Ano – máme na mysli legendu parahospod – Aleše Černého. ON byl u historických seskoků do Kundratic a Osové Bítýšky, ON byl jedna ruka s pilotem Korbou z Křižanova, ON se vrhnul i z dálničního mostu ve Velkém Meziříčí a mohli bychom dlouho jmenovat u čeho všeho se vyskytnul.

Máme málo příležitostí ho spatřit na vlastní oči, protože furt leze někde po skalách a společnost tolik nevyhledává. Ale jednou za rok, když se přiblíží jeho narozeniny, zpravidla svolí k oslavě prostřednictvím pochodu z Věžné do Dolních Louček. Každý rok je to jiné, jednou se jde po zamrzlé řece, jindy je to celkem nevinná vycházka. Cesta vede zprvu do strmého kopce do Stříteže, tam je první zastávka u Jednoty. Pak už sestoupíme mimo civilizaci a budeme postupovat kolem řeky do Trenckovy rokle a pak dál až do těch Louček. Cestou se hodně diskutuje a spřádá plány na nadcházející sezonu.

Kdo jste se někdy zúčastnili, nebo by Vás lákalo se potkat s lidma z letiště a jeho společenského okolí, odjezd je z Brna hl. nádraží v sobotu v 6:52, směr Tišnov a odtud potom do té Věžné. Návrat do civilizace někdy večer vlakem z Louček. Nutné je outdorové obutí a oblečení adekvátní předpovědi počasí.  Počítejte s tím, že budeme cestě tak do tří odpoledne. Ale zase ne moc dravým tempem.

Tak v sobotu!

Tady nějaké fotky z loňska. Sice jsem našel i rok 2003, ale to už jsou brutální výjevy.

 

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *