(Ne)seskok s Máchovu památníku


1. května 2021

Letošní plán na seskok k Máchovu památníku u Olomučan vyšel jen tak z půlky. Plán pyl takový, že prvně dáme několik seskoků na letišti v Bořitově a pak postupně naskáčeme na plochu u Olomučan. Počasí bylo takové půl na půl. Sice polojasno, ale pokud přišel mrak, měl základnu nízko. Jednou musel pilot klesat z 1500 m do 700 m a pak nastoupat s bídou 900 m. Po pěti výsadkách toho měl pilot dost a seskoky do Olomučan nám rozmluvil.

Takže jsme splnili aspoň tu druhou část – tedy tematickou vlastivědnou vycházku Olomučany – Máchův památník – Adamov. Na plochu, která měla být přistávací, přivezl předseda akreditační komise Zdeněk Čuma kastl Bernarda, aby jako zahnal žal ze zmařeného seskoku. To se ale povedlo jen částečně, protože než jsme stačili vrátit prázdné skleněné obaly do kastlu, nebyl na nebi ani mráček a tak nás ten ztracený seskok mrzel o to víc.

Nicméně – vycházka se vydařila a na Mácháči bylo očekávané procesí dvojic pod rozkvetlou třešní. Do Adamova jsme se kolem studánky „U srnce“, kde se od nás odpojil Zdeněk Čuma s Leonkou a šli zavzpomínat na staré časy do romantických míst. Ostatní pokračovali již zrušenou cestou kolem staré vodárny a pozorovatelny CO, což jsou obě bizarní stavby. Hlad i žízeň jsme vytvořili kvalitní tak, jako tak a vše završili v Cafe & Wine v Adamově.

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *