Vavřinec – Veselice, 26.srpna 2017, „Odzvonění prázdninám“.


 

Plocha – T-M, Hospoda: „Na Kasárnách“ https://mapy.cz/s/23gV7

Ve Veselici působí parta sportovců, kteří každý měsíc pořádají trošku extrémní závod – duatlon – který sestává ze dvou částí. První se každý měsíc mění, druhý je vždy výběh na místní rozhlednu. Říkají si spolek přátel kotržiny (kotržina – žert, vtip; šlacha, šlachovité maso).

Na konci prázdnin tradičně pořádají akci pro veřejnost, kdy je odpoledne nějaký rekreační sport a večer potom merenda na návsi. Tam se již dvakrát odhaloval veselický orloj – kopie nějakého skutečného. Opět nás pozvali, abychom tuto pěknou akci podpořili přistáním před rozhlednu na začátek akce. Letos už volali, že kdy nám termín snad nevyhovoval, tak to snad přesunou, páč to vždycky přiláká hromadu lidí z okolních vsí.

Startovali jsme z Bořitova, po regulérním provoze, bylo skoro bezvětří, takový ten trochu protivný variábl. Plocha snadná, dohlednost do nekonečna, prostě krásný letní den. Pořadatelé si dali záležet a chtěli doběhnout ke každému parašutistovi s pivem dřív, než mu padák spadne na zem. No prostě sportovci. A skoro se jim to podařilo. Většinou byli čitelní už ze vzduchu a tak jsme přistávali k nim.

Program akce byl skvělý – slaňování z rozhledny a orientační běh odpoledne, hudba a tanec večer. A v deset odhalení velkého Big Benu, jakože zapůjčeného z Londýna. A to za doprovodu Hells Bells od AC/DC, jako to odzvánění prázdninám. A na konec ještě ohňostroj. Vydařilo se to a byla i suchá a teplá noc, takže vybraný vzorek parašutistů mohl spát na hřišti. Ráno nám ještě přinesli míchaná vajíčka až do spacáku a odvezli všechen materiál do Blanska, takže jsme mohli jít dolů na lehko vycházkou lesem. No – hodně vydařené. Jsem zvědav, co si vymyslí na příští rok!

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *