Babice nad Svitavou, 21. května 2016


Plocha T:

Aktualizace: přidána možnost startu z Kotvrdovic.

P1120678 - P1120686

Aktuální stav plochy ⬆

Do Babic jsme naposledy seskočili v roce 2013. Je to veliká plocha, stovky na stovky metrů, překážky daleko. Posledně tam Zolo seskočil svůj první seskok mimo letiště. Počítáme se startem první výsadky z Brna odpoledne, kolem druhé hodiny. Odlet je možný z Tuřan (15km) a Medlánek (12,5km). Ideální je odletět první letadlo z Tuřan a další z Medlánek. Nejde ani o tu vzdálenost, ale na Tuřanech můžeme čekat půl hodiny zdržení plus platíme za přistání. Tak abychom na ploše v Babicích nevystáli důlek. Přidali jsme možnost odletět z Kotvrdovic. Je to jen 10 km a navíc i stejně vyoko. Tak blanenská klika toho, možná, využije.

Pak je námět dojít do hospody „Sokolovna“ a pak vycházkou do Adamova přes Alexandrovu rozhlednu. Tato vlastivědná vycházka je velmi příjemná a vede skoro pořád z kopce. Ve finále skončíme na nádraží v Adamově, odkud se můžeme rozjet zpět do civilizace. Celkem trasa měří 6,5km a je velmi nenáročná. Kromě rozhledny vede ještě kolem pomníku padlých lesníků.

Bylo by hezké najít jednoho dobrovolníka, který by na místo přijel autem a odvezl padáky. Ale když ne, tak ji je na místě zabalíme a odneseme na zádech, jako trapeři.

Poveze nás pilot Borja, poletíme cca ve 13h.


Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *