Čumasova padesátka, 28. 9. 2023


Plocha: M. Rovná, tráva, 125 x 85 m. Navazující využitelná plocha ve směru S/J 250 m.
Překážky – elektrifikovaná železniční trať, vedení VN 110 kV.
GPS: 49.3801247N, 16.6343122E https://mapy.cz/s/lusezoluka
Nadmořská výška: 280 m.

No letí to! Zdeněk Čuma, zakládající člen a místopředseda Parahospod, předseda akreditační komise, mezinárodně respektovaný restaurátor historických strojů, excentrický motorkář a parašutista bude mít půl století!

Nelze jinak, než tento milník oslavit a následně zkapalnit na místě, kde jsme historicky první parahospodu zdokumentovali 5. června 2011. Ne že by to byla první skočená, ale první, ze které jsme měli takový záznam. Ano, poletíme do Dolní Lhoty u Blanska, nové Zdeňkovy rodné obce.

Naplánovali jsme to na volný čtvrtek, 28. září. Plán je ten, že bychom zkusili od rána udělat normální provoz v Bořitově (konečně), kde je šance něco poskočit a odpoledne bychom se nasypali do té Lhoty. 

Budeme na pařeništi místních hasičů, od kterých Zdenda zajistil otevřený stánek. Na zemi muzika, točené a tak. Pro návrat do civilizace je možné využít železného oře, který zastavuje kousek odtud a jede na sever i na jih. Pro ortodoxní automobilisty natiskneme kartičky s instrukcemi a vzkazem pro průvodčího ve vlaku. 

Do výsadek se přihlaste zde: https://forms.gle/vvgPugSJEQD5JM9b8

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *